Kniha hostů
Černá listina

Zde najdete informace o okolí a další zajímavosti.

- běžecké tratě
- sjezdovka 500 m pro děti a začátečníky
- sjezdovky velké - Jedlová 3-4 km
- dosah Německa a Polska 5-6 km
- v okolí jízdárny - koně

Rozhledna Jedlová
Rozhledna Jedlová Rozhledna Jedlová je ideální místo k výletu s dětmi.      

Větrný mlýn Světlík holandského typu

Větrný mlýn Světlík holandského typu se nachází asi 1,5 km severně od obce Horní Podluží v části obce Světlík (Lichtenberg) v nadmořské výšce 500 m. Dlouhá léta ho používali turisté jako noclehárnu. V současné době je v soukromém vlastnictví. Mlýn má zachovalou plechovou střechu, větrné kolo už zmizelo, zůstala jen pětiramenná centrální růžice. Mlýn se nachází v krásném prostředí na okraji přírodní rezervace Světlík, na břehu stejnojmenného rybníku.        Tolštejn

Tolštejn - první zmínky o hradu spadají do přelomu dvanáctého a třináctého století. Opevněním obou skalisek vznikl strážní hrad při obchodní stezce, která spojovala tehdejší Lužici s vnitrozemím. Dodnes se této spojnici říká Prážská nebo také Tolštejnská cesta. První písemná zpráva o hradu je až z roku 1337, kdy žitavský kronikář Johann von Guben píše o jeho dobytí vojskem lužického Šestiměstí. Je velmi pravděpodobné, že se Tolštejn již v roce 1337 stal centrem Tolštejnského panství. Roku 1451 již patřil k Tolštejnskému panství i Rumburk, Varnsdorf, Krásná Lípa a Tolštejnské panství bylo spojeno se Šluknovskem. Hrad Tolštejn byl výrazně poškozen až roku 1445, kdy byl částečně vypálen. V červnu 1463 vydal král Jiří z Poděbrad rozkaz k dobytí hradu, což se také stalo. V roce 1481 získal hrad Tolštejn se Šluknovskem saský šlechtic Hugolt ze Schleinitz za 2150 kop českých grošů. Roku 1528 převzal panství Georg ze Schleinitz, který založil roku 1548 městečko Sanct Georgenthal (nynější Jiřetín pod Jedlovou). Avšak již v roce 1555 Tolštejn opustil. Roku 1607 byl už hrad pustý. Za třicetileté války v roce 1642 byl hrad znovu obsazen císařským vojskem. Hrad poté oblehl a vypálil se svým vojskem švédský generál Wrangel. Hrad již nebyl nikdy obnoven, naopak byl rozebírán na stavební materiál. V minulém století roku 1865 si opuštěnou hradní zříceninu pronajal Johann Josef Münzberk, který zde vystavěl hostinec ve švýcarském stylu. V roce 1847 spojil obě skaliska na vyhlídce můstkem. Restaurace byla v provozu ještě do konce roku 1977. Teprve od roku 1996 se díky iniciativě nadšenců znovu obnovil zájem o hradní zříceninu. Od té doby hrad pravidelně opravuje. V polygonální baště je vytvořen prostor pro pódium přírodního divadla.  


Máchovo jezero

Přibližně 40 minut autem směrem na Mladou Boleslav se nachází Máchovo jezero. Svojí rozlohou patří mezi 8 největší vodní plochu v ČR. V létě, ale i v zimě je vyhledávaou turistickou oblastí. Najdete zde aquapark, pískové pláže, můžete se také projet parníkem po jezeře. 

08. 01. 17  |  Penzion je uzavřen